Utwórz obraz płyty CD z ulubionymi aplikacjami za pomocą oprogramowania Virtual Desktop Software Tools Lite

daemon tools

Narzędzia deamon to forma oprogramowania, które działa na komputerze i wykonuje różne zadania potrzebne innym programom do prawidłowego działania. Typowe programy wymagają tłumacza do tłumaczenia żądań z języka wyższego poziomu na język niższego poziomu, zwykle hexdump, trampolina lub cokolwiek innego. Te protokoły żądania/odpowiedzi powodują, że programy binarne działają i ogólnie same programy abstrahują większość logiki obsługi żądań. Jednak w przypadku narzędzi demonów te protokoły żądania/odpowiedzi są już na miejscu i zwykle nie muszą być jawnie tłumaczone. Może to sprawić, że programy będą bardziej niezawodne.

daemon tools lite to narzędzie do tworzenia obrazów online oparte na wersji Lite systemu Linux. Te lekkie edycje Linuksa są fabrycznie wyposażone w niektóre powszechnie używane pliki potrzebne wielu aplikacjom. Obejmowało to wiele popularnych rozszerzeń plików graficznych, takich jak JPEG, PNG i BMP, a także wiele innych formatów graficznych. Pliki zostały skompilowane w celu utworzenia zoptymalizowanych i mniejszych obrazów do użytku z dyskami CD-R i DVD.

Jednak ze względu na sposób działania systemu Linux nie jest możliwe nagranie tych plików obrazów bezpośrednio na nośniki CD lub DVD. Aby to zrobić, deamon Tools Lite musi “wydobyć” dane z dysków wirtualnych na dyski fizyczne. Istnieje kilka sposobów na wyodrębnienie danych. Najszybszą metodą, używaną przez większość dystrybucji, jest podłączenie fizycznych dysków do komputera za pomocą kabli FireWire lub USB 2.0.

Większość dystrybucji posiada oprogramowanie do tworzenia dysków CD-R i DVD z wirtualnych napędów stworzonych przez daemon tools lite. Aby to zrobić, musisz uruchomić system i załadować zainstalowaną w nim Linux Live CD. Otwórz menu CD na żywo CD i wybierz CD-ROM. U dołu menu zobaczysz ikonę pustej płyty. Kliknij to i wprowadź pustą etykietę dysku, aby utworzyć obraz płyty CD z oprogramowaniem, którą próbujesz zainstalować.

Ponieważ niemożliwe jest wypalanie obrazów bezpośrednio na nośnikach CD przy użyciu Linuksa, następną najlepszą opcją jest skopiowanie żądanych plików na dysk docelowy. Najprostszym sposobem na to jest otwarcie okna Eksploratora Windows na dysku CD z systemem Windows i przejście do folderu, w którym znajduje się oprogramowanie. Po najechaniu myszą na dysk pojawi się folder z widoczną ikoną obok niego. Kliknij go dwukrotnie, co przeniesie Cię do głównego okna aplikacji.

Niektórzy użytkownicy uważają, że proces tworzenia obrazów płyt CD-R i DVD w systemie Linux jest wygodniejszy niż w systemie Microsoft Windows. Obie metody można jednak wykorzystać do tworzenia wirtualnych dysków z systemów Microsoft Windows. Program innej firmy o nazwie VirtualBox może również obsługiwać VirtualBox VDI z systemem operacyjnym Linux. Następnym razem, gdy będziesz musiał utworzyć wirtualne napędy CD lub DVD, możesz wypróbować Linuksa, aby uzyskać szybsze i bardziej wydajne rozwiązanie.